4 popularne boostery testosteronu

Testosteron to hormon, który ma szczególne znaczenie w przypadku sportowców. Odpowiednio wysoki zapewnia przyrosty siły oraz przyczynia się do rozbudowy muskulatury. Pozwala osiągnąć atletyczną sylwetkę, do czego dążą wszyscy korzystający z siłowni. Nic więc dziwnego, że boostery testosteronu szturmem podbijają rynek.

Optymalny poziom testosteronu mieści się w granicach 2,3 do 9,8 ng/ml. Wartości poniżej normy przekładają się na wiele dolegliwości, wśród których wymienić można m.in. obniżoną sprawność seksualną, rozdrażnienie i senność, utratę masy mięśniowej przy jednoczesnym magazynowaniu tkanki tłuszczowej, przewlekłe zmęczenie fizyczne. Z kolei wartości powyżej normy przynoszą wiele korzyści, w tym: szybszy rozwój siły i masy mięśniowej, więcej energii, zagęszczenie struktury kośćca.

Boostery testosteronu nie są sterydami

Boostery testosteronu bywają owiane złą sławą, jako że są mylone ze sterydami. Przyjmowanie tych pierwszych jest jednak bezpieczne. Podczas gdy przyjmowanie sterydów oznacza bezpośrednie „dostarczanie” testosteronu, tak specyfika działania boosterów jest zupełnie inna. Ich rola polega na stymulowaniu produkcji naturalnego hormonu, co nie wiąże się z występowaniem żadnych działań niepożądanych. Jest to więc proces całkowicie bezpieczny, nie oddziałujący negatywnie na gospodarkę hormonalną.

Który booster testosteronu wybrać?

Chęć uzyskania lepszych efektów treningowych poprzez wyższy poziom testosteronu sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej odżywek dla sportowców. Szeroki wybór boosterów testosteronu z jednej strony daje możliwość dopasowania preparatu do swoich potrzeb, a z drugiej – utrudnia podjęcie decyzji. Poniżej prezentujemy 5 boosterów testosteronu, które warto wypróbować.

Universal Nutrition – Animal Test

To booster, który przyspiesza budowę wartościowej masy mięśniowej. Poza zwiększaniem stężenia wolnego testosteronu we krwi, działa na czterech innych płaszczyznach. Przyspiesza regenerację potreningową, hamuje proces konwersji testosteronu do estrogenu, poprawia sprawność seksualną, zapobiega katabolizmowi.

Skład odżywki został tak dobrany, by nasilać proces anaboliczny i zapobiegać ginekomastii, zwiększonej retencji wody czy gromadzeniu tkanki tłuszczowej.

PVL – Mutant Test

To odżywka, która nasila syntezę naturalnego testosteronu. Ponadto wykazuje szereg innych działań korzystnych z punktu widzenia budowy muskulatury, m.in. hamuje procesy aromatyzacji oraz przekształcenia testosteronu w DHT. Booster działa w oparciu o cztery sprawdzone formuły: MAGNA-TEST COMPLEX, FENUBOLICTM SUPER COMPLEX, MEGA TRIBULUS COMPLEX oraz AROMATASE INHIBITOR COMPLEX, które wzajemnie potęgują swoje działanie. W efekcie przyczyniają się do rozbudowy masy mięśniowej oraz wspomagają szybszą adaptację mięśni do ciężkiego treningu.

Iron Horse – Iron Test

To suplement diety, którego działanie sprowadza się do pobudzenia produkcji testosteronu w sposób naturalny. Tym samym pozytywnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie gruczołu krokowego, podnosi sprawność seksualną oraz poprawia skład masy ciała, przyczyniając się jednocześnie do stymulowania przyrostu wartościowej masy mięśniowej.

Biogenix – Testovarin

To preparat, który powstał z myślą o maksymalnym podniesieniu poziomu wolnego anabolicznego testosteronu we krwi, zapewniając jednocześnie zmniejszoną wartość jego konwersji do metabolitów.

Starannie dobrany skład przyczynia się nie tylko do podniesienia poziomu testosteronu, ale również LH (hormonu luteinizującego). Ponadto obniża poziom kortyzolu i zwiększa ilość beztłuszczowej masy mięśniowej.

4 popularne boostery testosteronu
4.9 (98.26%) 46 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *