Jak działają odżywki gainer?

Bardzo ciekawymi i często stosowanymi odżywkami, zaraz obok odżywek białkowych oraz kreatyny są tak zwane gainery. Jeśli nazwa ta nic Wam nie mówi, to z pewnością zupełnie inaczej będzie jeśli poruszona zostanie nazwa odżywek węglowodanowych prawda? Owszem, bowiem gainery to właśnie odżywki węglowodanowe z dodatkiem białka.

Co dają tego rodzaju odżywki?

Bardzo istotne jest, że nie jest to rodzaj odżywek jaki mogą stosować wszyscy. Gainery bowiem są to odżywki przeznaczone przede wszystkim dla osób bardzo szczupłych oraz dla sportowców i kulturystów – to wiadome, ale chodzi o takie osoby, które mają po prostu kłopoty z masą mięśniową. Nie każdemu udaje się dobrze i szybko budować masę mięśniową nawet jeśli wykonuje odpowiednie ćwiczenia i odpowiednio je.

Czasami trzeba pomóc sobie, bowiem nie daje się samodzielnie rady, a gainery są do tego idealne

Tak jak jest to w przypadku kreatyny czy odżywek białkowych, również jak chodzi o gainery konieczne jest przedstawienie ich podstawowych zalet. Oprócz tego, że pozwalają one na szybką budowę masy mięśniowej i przyspieszają regenerację, mają także inne właściwości.

A jakie są to właściwości?

Otóż przede wszystkim tego rodzaju odżywki stanowią idealne uzupełnienie diety w węglowodany i białko, oczywiście jednocześnie. Przechodząc dalej należy wspomnieć o znacznym zwiększeniu się siły oraz masy mięśniowej, co jest widoczne bardzo szybko.

Dzięki gainerom organizmowi szybko dostarczana jest energia, która niezbędna jest do przeprowadzenia skutecznego treningu. Oprócz tego gainery pomagają też dostarczać dodatkowe, niezbędne osobom z szybkim metabolizmem kalorie oraz są po prostu wygodne, bowiem szybko się je przygotowuje.

Bardzo istotną cechą charakterystyczna o jakiej jeszcze nie wspomniano jest również szybka regeneracja po treningu i dostarczanie organizmowi tego, co w trakcie treningu zostało utracone.

Jak działają odżywki gainer?
5 (99.75%) 80 votes

2 myśli nt. „Jak działają odżywki gainer?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *