Regeneratory stawów – działanie, dawkowanie, efekty, opinie

Intensywny trening, chociaż zbliża do założonego celu, może być znacznym obciążeniem stawów. Aby uniknąć negatywnych konsekwencji ciężkich ćwiczeń, warto odpowiednio wcześnie zadbać o kondycję stawów. Pomagają w tym specjalne suplementy – sprawdź, na czym polega ich działanie.

Regeneratory stawów to preparaty zawierające przede wszystkim glukozaminę i chondroitynę. Mogą także dostarczać substancje wspomagające. Przeznaczone są zarówno dla sportowców, jak i osób starszych narażonych na choroby stawów.

Regeneratory stawów – działanie

Działanie regeneratorów stawów opiera się na właściwościach dwóch głównych składników.

  • Glukozamina

Jest to substancja, która przyczynia się do stymulowania biosyntezy proteoglikanów. Ponadto w sposób pośredni oddziałuje na produkcję kwasu chondroitynosiarkowego. Dzięki temu zmniejsza ryzyko degeneracji chrząstki stawowej. Działanie glukozaminy to również działanie przeciwzapalne i redukcja dolegliwości bólowych.

  • Chondroityna

Jest to składniki, który odpowiada za wytrzymałość stawów. Łagodzi dolegliwości bólowe oraz zmniejsza stany zapalne. Ponadto wspiera prawidłowe funkcjonowanie kości i stawów oraz zapewnia odpowiednią amortyzację na wypadek nadmiernego obciążenia.

Regeneratory stawów – dawkowanie

Dawkowanie regeneratorów stawów jest ściśle związane ze składem konkretnego preparatu. Dlatego bardzo ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami producenta lub – jeśli ortopeda zaleci konkretny preparat – zastosować się do wskazówek lekarza.

Przyjmuje się jednak, że dobowa dawka:

  • glukozaminy powinna mieścić się w granicach 900-1500 mg
  • chondroityny powinna wynosić średnio od 500 mg do nawet 4000 mg.

Regeneratory stawów – efekty

Suplementacja regeneratorów stawów może przynieść zadowalające rezultaty. Systematyczne przyjmowanie preparatów w okresie wzmożonych i intensywnych treningów zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia urazów i kontuzji oraz zmniejsza dolegliwości bólowe związane z nadmiernym obciążeniem stawów. Natomiast w przypadku suplementacji w okresie kontuzji, odpowiednia dawka glukozaminy i chondroityny przyspiesza powrót do pełnej sprawności.

Olimp Flex Xplode 360 g
Olimp Flex Xplode 360 g
76,00 zł   72,00 złRegeneratory stawów – opinie

Jeśli chodzi o regeneratory stawów, opinie przeważają pozytywne. Większość osób stosujących tego typu preparaty zauważa wyraźnie działanie w kontekście zmniejszenia dolegliwości bólowych oraz zapewnienia lepszego „smarowania” powierzchni stawowych.

Regeneratory stawów – działanie, dawkowanie, efekty, opinie
5 (100%) 26 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *