Spalacze tłuszczu – jak działają?

Mówi się, że szczupła sylwetka bez grama tłuszczu zależy w 70% od diety i w 30% od ćwiczeń. Zadowalające efekty można więc osiągnąć bez większych nakładów finansowych, ale… skoro istnieją sposoby pozwalające przyspieszyć odchudzanie, dlaczego by z nich nie skorzystać? Wykorzystanie specjalnych suplementów wspiera redukcję tkanki tłuszczowej na wiele sposobów.

Spalacze tłuszczu to szeroka grupa produktów, które – choć sprzyjają redukcji tkanki tłuszczowej – działają w zróżnicowany sposób. Dzięki temu możesz wybrać takie preparaty, które spełniają twoje oczekiwania pod każdym względem. Jakie suplementy na odchudzanie są dostępne?

Termogeneza

Zasada odchudzania poprzez termogenezę jest dość prosta. Na skutek tego procesu dochodzi do podniesienia ciepłoty ciała, efektem czego są zwiększone wydatki energetyczne. Jako że organizm nie otrzymuje dodatkowej energii z zewnątrz (w postaci pożywienia), zmuszony jest czerpać ją z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej. W ten sposób dochodzi do redukcji tłuszczu.

Jeśli chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej poprzez termogenezę, wybieraj suplementy zawierające m.in. kofeinę (z czarnej herbaty i guarany), katechiny (z zielonej herbaty), synferynę (z owoców cytrusowych), piperynę (z pieprzu kajeńskiego).

Lipoliza

Mianem lipolizy określa się proces polegający na uwolnieniu do krwioobiegu kwasów tłuszczowych i glicerolu z komórek tłuszczowych. Następnie dochodzi do ich wychwytywania przez większość tkanek (wyjątek stanowi mózg oraz erytrocyty), by uległy estryfikacji do acylogliceroli lub utlenieniu jako główne źródło energii – do dwutlenku węgla i wody.

I w tym przypadku lipolizie sprzyja przyjmowanie suplementów na bazie kofeiny.

Oksydacja tłuszczów

Chociaż uwolnione kwasy tłuszczowe, które przedostają się do krwioobiegu, powinny zostać wykorzystane przez organizm, nie zawsze tak się dzieje. Zdarzają się przypadki, kiedy kwasy tłuszczowe wracają do komórek tłuszczowych, co jest określane jako reestryfikacja.

Dlatego niektóre spalacze tłuszczu posiadają zdolność pobudzenia mitochondriów znajdujących się w komórkach mięśniowych do pracy. Dzięki temu kwasu tłuszczowe ulegną spaleniu, w efekcie czego nie będą miały szansy powrotu do komórek tłuszczowych.

Czy stosowanie spalaczy tłuszczu jest bezpieczne?

Reduktory tłuszczu
Spalacze tłuszczu to suplementy diety, których stosowanie jest z reguły bezpieczne. „Z reguły”, ponieważ wszystko zależy od pochodzenia preparatu i jego składu. Jeżeli decydujesz się na środek odchudzający pochodzący z niewiadomego źródła i zawierający podejrzane substancje, na szwank możesz narazić swoje życie i zdrowie.

Jeśli chcesz mieć pewność, że spalacz tłuszczu jest bezpieczny, wybieraj fat-burnery ze sprawdzonych sklepów. Tam znajdziesz produkty pochodzące od renomowanych i docenianych producentów, co jest gwarancją wysokiej jakości.

Spalacze tłuszczu – jak działają?
5 (99.63%) 54 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *