Tribulus terrestris jako booster testosteronu

Szukasz sposobu, by podnieść poziom testosteronu? Wcale nie musisz sięgać po niedozwolone metody, ponieważ jest… Tribulus terrestris. Działając jako naturalny booster testosteronu, pozwoli osiągnąć zadowalające rezultaty.

W Tribulus terrestris (buzdyganku naziemnym) skrywa się ogromna moc. Potencjał, z którego czerpie mnóstwo sportowców dążących do osiągnięcia wymarzonej muskulatury. Dlatego suplementacja cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ pozwala poprawić efekty treningowe.

Tribulus terrestris, czyli co?

Buzdyganek naziemny jest rośliną znaną i wykorzystywaną od tysięcy lat. Nie jest więc żadnym nowym odkrycie, ponieważ od wieków stosowany jest w medycynie indyjskiej i chińskiej. Wykazuje szereg dobroczynnych właściwości, m.in. wzmacniając i tonizując. Stanowi też doskonały afrodyzjak, który nie tylko zwiększa apetyt na seks, ale również podnosi sprawność seksualną. Wszystko z powodu stymulowania produkcji testosteronu w sposób całkowicie naturalny i bezpieczny.

Dobroczynne właściwości buzdyganka

Buzdyganek naziemny jest rośliną, która wykazuje wszechstronne działanie, co jest zasługą obecności takich związków jak: saponiny, polifenole czy indole. Ich rola sprowadza się przede wszystkim do zahamowania aktywności enzymów prowadzących do przekształcenia anabolicznego testosteronu w DHT. Dzięki temu nie tylko zapobiega łysieniu androgenowemu, ale również nie dopuszcza do ginekomastii. Pobudzają przy tym spermatogenezę, wpływając korzystnie na układ rozrodczy. Łagodzi także objawy andropauzy, czyli męskiego przekwitania.

Tribulus terrestris a wpływ na produkcję testosteronu

Skuteczność buzdyganka naziemny zwykle wywołuje wiele kontrowersji. Współczesne badania naukowe zdają się nie potwierdzać zachwytów nad tą rośliną.

  • W 2005 roku przeprowadzono badania, podczas których mężczyznom podawano buzdyganek naziemny oraz placebo. Nie zauważono wyraźnej różnicy w produkcji androgenów wpływających na wzmocnienie muskulatury.
  • W 2007 roku przeprowadzono badanie, podczas którego grupie zawodników rugby podawano preparaty na bazie buzdyganka. Okazało się, że suplementacja nie wpłynęła na stężenie testosteronu ani też nie przyrost siły i masy mięśniowej w porównaniu z grupą przyjmującą placebo.

Skąd więc przekonanie, że suplementacja pomaga podnieść poziom testosteronu? Potwierdzają to wypowiedzi wielu innych naukowców, zdaniem których buzdyganek naziemny rzeczywiście podnosi poziom najważniejszego męskiego hormonu. W zależności od dawki, można wspomóc produkcję testosteronu nawet o 41%.

Jak dawkować boostery testosteronu, by widzieć efekty?

Efekty suplementacji Tribulus terresteris zależne są od wielkości dawki. Zaleca się, by każdego dnia przyjmować średnio 250-750 mg ekstraktu z buzdyganka ziemnego. W ten sposób można wpłynąć nie tylko na wyraźną poprawę sprawności seksualnej (także na poprawę parametrów nasienia, zwiększenie libido i poprawę potencji), ale również na jakość masy mięśniowej. Regularna suplementacja zwiększa również siłę i wytrzymałość, dzięki zwiększonej produkcji testosteronu.

Warto przy tym podkreślić, że suplementacja buzdygankiem działa pobudzająco oraz redukuje oznaki zmęczenia. Dlatego boostery testosteronu mogą stanowić alternatywę dla odżywek przedtreningowych, dając szerszy zakres korzyści.

Boostery testosteronu wzmacniają efekty ćwiczeń

Boostery testosteronu działają najefektywniej tylko wtedy, gdy stanowią uzupełnienie odpowiednio dobranego treningu. Dlatego nie możesz zapominać o systematycznych ćwiczeniach, dzięki którym osiągniesz założone cele. W połączeniu z Tribulus terrestris, zauważysz przyrost masy mięśniowej, siły i wytrzymałości.

Tribulus terrestris jako booster testosteronu
5 (99.57%) 46 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *