Uwaga na suplementy z BMPEA

Chcąc wymodelować sylwetkę, by uwidocznić swoje mięśnie, koniecznością jest zredukowanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Odchudzanie nie jest sprawą łatwą, ponieważ jest to proces wymagający sporej dozy cierpliwości, motywacji do działania i systematyczności. Nic więc dziwnego, że wiele osób daje się skusić na hasła typu „sylwetka bez grama tłuszczu w kilka dni”. Czy jednak wszystkie suplementy na odchudzanie są bezpieczne?

Determinacja niektórych osób w kwestii redukcji tkanki tłuszczowej wymaga podziwu. Jednak przyglądając się praktykowanym przez niektórych metodom można dojść do wniosku, że wielu sportowców zdaje się trzymać hasła „po trupach do celu”. Część osób jest w stanie poddać się nawet najbardziej ekstremalnym eksperymentom, łykając tasiemce czy wybierając suplementy, których skład pozostawia wiele do życzenia.

BMPEA stanowi zagrożenie

Doniesienia naukowców opublikowane jakiś czas temu wskazują, że poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia, stanowią preparaty zawierające BMPEA. Jest to substancja wykazująca negatywne działanie, mimo że może przyczynić się do redukcji masy ciała. Wszczęty przez naukowców alert zdrowotny sprawił, że natychmiast z rynku zniknęły suplementy zawierające ten szkodliwy składnik.

Jeszcze niedawno można było kupić poniższe preparaty stanowiące reduktory tłuszczu, ale obecnie nie są dostępne:

 • Black Window (19 mg)
 • JetFuel T-300 (31 mg)
 • JetFuel Superburn (3 mg)
 • Aro Black Series Burn (9 mg)
 • Fastin-XR (27 mg)
 • Yellow Scorpion (23 mg)
 • Lipodrene Hardcore (10 mg)
 • Lipodrene Xtreme (3 mg)
 • Stimerex-ES (1 mg)
 • MX-LS7 (3 mg)
 • Dexaprine XR (6 mg)

Z czym wiąże się zatem negatywne działanie tych suplementów, że koniecznością było wycofanie ich ze sprzedaży? Badania naukowe opublikowane w New York Times wskazują, że BMPEA jest niebezpieczna. Należąc do grupy 2-fenyloetyloaminy, stanowi niejako pochodną amfetaminy oraz innych środków o działaniu halucynogennym. W efekcie długotrwała suplementacja mogła przyczynić się do poważnych problemów układu sercowo-naczyniowego. Ponadto badania wykazały, że przyjmowanie preparatów z BMPEA działało silnie uzależniająco.

Niebezpieczeństwo suplementacji znacznie przewyższało korzyści z zastosowania preparatów, które – poprzez oddziaływanie na receptory „zarządzające” energią – faktycznie redukowały tkankę tłuszczową. Dlatego też zdecydowano o ich wycofaniu z rynku – tak, by nie stanowiły już żadnego zagrożenia i by żadna osoba nie musiała już ryzykować swoim życiem.

Jesteś na redukcji? Wybierz sprawdzone fat-burnery

Jeżeli jesteś na etapie redukcji tkanki tłuszczowej, nie musisz rezygnować ze wspomagania. Po wycofaniu preparatów z BMPEA na rynku nadal pozostało sporo reduktorów tłuszczu pozwalających uzyskać beztłuszczową masę mięśniową.

Jakie preparaty wybrać?

Zerknij na ranking spalaczy opublikowany jakiś czas temu . Odwiedź też sprawdzony sklep megapower.pl z odżywkami dla sportowców – w dziale reduktorów tłuszczu znajdziesz szeroki wybór bezpiecznych preparatów, które uzupełnią dietę oraz trening, pozwalając szybciej uporać się z zapasami tłuszczu.

Uwaga na suplementy z BMPEA
4.9 (98.89%) 36 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *