Chcesz schudnąć? Poznaj fukoksantynę

Jesteś na etapie redukcji? Zastanawiasz się, jak pozbyć się tkanki tłuszczowej szybciej i prościej? Rynek suplementów diety ciągle dostarcza nowych rozwiązań, których celem jest wsparcie w procesie odchudzania. Po zielonej herbacie, zielonej kawie czy ekstrakcie z gorzkiej pomarańczy przyszedł czas na… fukoksantynę. Czy zajadając się glonami faktycznie można schudnąć?

Fukosantyna to naturalny barwnik występujący w glonach morskich. To właśnie on odpowiada za odpowiednie zabarwienie, nadając kolor ciemnoczerwony, bordowy lub brązowy. Warto jednak wiedzieć, jak wpływa i czy rzeczywiście można pozbyć się nadmiarowych kilogramów.

Działanie fukoksantyny

Wielu specjalistów jest zdania, że fukoksantyna doskonale radzi sobie z otyłością brzuszną, przyspieszając proces redukcji tkanki tłuszczowej właśnie w tym miejscu. Jak zatem działa ta substancja?

Istnieją przypuszczenia, że odchudzające działanie fukoksantyny związane jest ze wzmożoną ekspresją termogeniny – białka bazujące na wzroście zaangażowania organizmu w procesie spalania tkanki tłuszczowej oraz odpowiadającego za nasilenie procesów prowadzących do utleniania kwasów tłuszczowych.

Fukoksantyna wykazuje także delikatne właściwości antyoksydacyjne, co każe sugerować jej działanie związane z dużym nasileniem ogólnego tempa przemiany materii. Tym samym przyczynia się również do stymulowania procesów trawiennych.

Mówiąc o dobroczynnych właściwościach fukoksantyny, należy podkreślić również działanie związane z usprawnieniem metabolizmu glukozy w obrębie tkanki mięśniowej.

Fukoksantyna lepszy zamiennik wielu spalaczy tłuszczu?

Analizując właściwości i działanie fukoksantyny, warto podkreślić jej zdolność do „atakowania” białej tkanki tłuszczowej bez nadmiernego angażowania w ten proces układu nerwowego. Co to oznacza? Tyle, że preparaty odchudzające bazujące na tej substancji stanowią lepszą alternatywę dla preparatów zawierających kofeinę – jeden z głównych składników większości suplementów diety wspierających walkę z nadmiernymi kilogramami.

Wyżej wymienione właściwości fukoksantyny sprawiają, że preparaty z tym barwnikiem świetnie sprawdzą się w przypadku osób zmagających się z problemami układu krążenia. Wszystko wskazuje na t, że mogą być bez obaw stosowane u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, itp.

Fukoksantyna – czy faktycznie działa?

Pierwsze opinie na temat fukoksantyny nie zawsze były optymistyczne. Jako że badania skuteczności tego barwnika były prowadzone wyłącznie na zwierzętach, ciężko było jednoznacznie określić efektywność stosowania fukoksantyny na odchudzanie u ludzi.

Niemniej jednak wyniki testów prowadzonych na zwierzętach potwierdzały skuteczność tego barwnika występującego w glonach. Dlatego też zdecydowano się w końcu na przeprowadzenie badań na ludziach, co nastąpiło w 2010 roku.

Badania były przeprowadzone na kobietach w wieku przedmenopauzalnym (część pań borykała się z tzw. niealkoholowym stłuszczeniem wątroby). Wyniki testów zaskoczyły pozytywnie:

16-tygodniowa suplementacja fukoksantyną (2,4 mg) połączona z przyjmowaniem oleju z granatu (300 mg) spowodowała zwiększenie wydatków energetycznych i ubytków tkanki tłuszczowej (szczegóły na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19840063).

Gdzie znaleźć fukoksantynę?

Fukoksantyna występuje w kilku konkretnych wodorostach występujących na terenie Japonii. Taki wyjazd, choć faktycznie może przyczynić się do utraty zbędnych kilogramów, spowoduje również „wyszczuplenie” domowego budżetu. Dlatego alternatywnym rozwiązaniem jest zakup suszonych wodorostów dostępnych np. w sklepach ze zdrową żywnością. Warunek jest jednak jeden: wodorosty muszą być naprawdę dobrej jakości.

Znacznie lepszą opcją jest sięgnięcie po suplementy diety. Problem z tym, że dostępne są one w ograniczonym zakresie, a często nawet nieosiągalne. Oznacza to jedno: trzeba sięgnąć po inne fat burnery przyczyniające się do spalania tkanki tłuszczowej, równie skuteczne jak fukoksantyna.

Jeśli nie fukoksantyna, to co?

Mając trudność w dostępie do preparatów na bazie fukoksantyny, warto sięgnąć po sprawdzone reduktory tłuszczu.

Activlab – Machine Man Burner

To bestsellerowy spalacz tłuszczu, który zawiera kompleksowy skład skierowany przeciwko nadmiarowi kilogramów. Podkręca metabolizm, dodaje energii, zmniejsza uczucie łaknienia. Będąc silnym termogenikiem, zwiększa wydatki energetyczne i przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowe.

Olimp Thermo Speed Extreme

To reduktor tłuszczu, który wyróżnia się wysoką zawartością ekstraktu z gorzkiej pomarańczy. Przyczynia się do nasilenia procesu lipolizy i podkręca termogenezę. Jego zaletą jest nie tylko wsparcie odchudzania, ale również przyspieszenie regeneracji potreningowej.

Więcej informacji na temat stosowania oraz skuteczności reduktorów tłuszczu znajdziesz w artykule „Reduktory tłuszczu – działanie, dawkowanie, efekty, opinie„.

Chcesz schudnąć? Poznaj fukoksantynę
4.8 (96.22%) 37 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *