Reduktory tłuszczu – działanie, dawkowanie, efekty, opinie

Dążenie do uzyskania szczupłej sylwetki to marzenie wielu osób. Z pomocą przychodzą reduktory tłuszczu – suplementy stanowiące uzupełnienie odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej. Czy faktycznie działają? Jakich efektów można się spodziewać? Sprawdź.

Reduktory tłuszczu to suplementy diety, których celem jest wsparcie redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Zawierają w swoim składzie różne substancje o zróżnicowanych właściwościach: począwszy od przyspieszania tempa metabolizmu, poprzez hamowanie apetytu, a skończywszy na nasileniu procesu termogenezy.

Reduktory tłuszczu – działanie

Działanie reduktorów tłuszczu uzależnione jest w dużej mierze od składu suplementu diety. Wyróżnić można m.in.:

  • termogeniki

Preparaty, które w swoim składzie zawierają substancje podnoszące wewnętrzną ciepłotę ciała. Dążenie do obniżenia temperatury ciała przekłada się na zwiększenie wydatków energetycznych. To z kolei zmusza organizm do sięgnięcia po zapasy zgromadzone w tkance tłuszczowej.

  • preparaty zmniejszające wchłanianie węglowodanów

Substancje ograniczające wchłanianie węglowodanów sprawiają, że organizm zmuszony jest szukać innych źródeł energii. Korzysta więc z zapasów zmagazynowanych w tkance tłuszczowej.

Reduktory tłuszczu – dawkowanie

Nie ma jednego uniwersalnego schematu dawkowania reduktorów tłuszczu – wszystko zależy od składników zawartych w preparacie. Dlatego zawsze należy stosować się do zaleceń producenta – nigdy nie przekraczając zalecanej dawki.

Warto jednak wziąć pod uwagę takie aspekty jak np.:

  • pory treningów
  • formę aktywności pozatreningowej
  • dodatkową suplementację.

Reduktory tłuszczu – efekty

Regularne stosowanie reduktorów tłuszczu przyczynia się do zmniejszenia poziomu tkanki tłuszczowej – pod warunkiem połączenia suplementacji z odpowiednią dietą oraz aktywnością fizyczną. Samo łykanie preparatów na niewiele się zda – chyba, że są to supresanty apetytu, których rolą jest ograniczenie łaknienia.

Reduktory tłuszczu – opinie<

Reduktory tłuszczu cieszą się popularnością wśród osób dążących do uzyskania szczupłej sylwetki. Najlepsze opinie mają jednak przede wszystkim suplementy zawierające m.in. L-karnitynę, kwas chlorogenowy, kofeinę, johimbinę, ekstrakt z gorzkiej pomarańczy.

Reduktory tłuszczu – działanie, dawkowanie, efekty, opinie
5 (99.23%) 26 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *