Regeneracja stawów u sportowców – jakie suplementy wybrać?

Ból stawów to częsta przypadłość sportowców – szczególnie tych trenujących dość intensywnie. Sięganie po środki przeciwbólowe jest jednak doraźnym rozwiązaniem, ponieważ to działanie wyłącznie objawowe. Kluczem do sukcesu jest dotarcie do przyczyn dolegliwości, dlatego regeneracja stawów u sportowców to konieczność.

Dźwiganie ciężarów to tylko jeden z powodów, dla których pojawia się bolesność stawów. Przeciążone, dają o sobie znać w postaci uciążliwego bólu – nierzadko uniemożliwiającego kontynuowanie treningów. Niekiedy rozwija się poważne zapalenie stawów lub pojawia się zwyrodnienie – dolegliwości, które odpowiadają za trudności w sprawnym poruszaniu się.

Suplement dostosowany do źródła problemu

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów, których celem jest regeneracja stawów. Warto jednak mieć świadomość, by dobierać preparaty adekwatne do problemu – tylko wtedy ich działanie jest maksymalnie skuteczne.

  • Niedostateczna ilość płynu maziowego

Za ból stawów może odpowiadać niedostateczna produkcja płynu maziowego. W efekcie pojawiają się bolesne i uciążliwe tarcia, które utrudniają codzienne funkcjonowanie.

W takim przypadku warto sięgnąć po preparaty zawierają kwas hialuronowy, glukozaminę czy chondroitynę. Są to substancje, które biorą udział w procesie powstawania struktur chrzęstnych oraz zapewniają odpowiednie „smarowanie” poszczególnych elementów stawów. Dzięki temu eliminują dolegliwości bólowe, przyspieszając proces regeneracji.

  • Stan zapalny wywołany przez wolne rodniki

Wolne rodniki, będące m.in. efektem silnego stresu oksydacyjnego (pojawiającego sie choćby podczas intensywnych treningów), mogą wpływać na uszkodzenie stawów i wywoływanie tym samym procesów zapalnych.

Chcąc wyeliminować ten stan. warto sięgnąć po przeciwutleniacze. Antyoksydanty niszczą wolne rodniki, przywracając sprawność stawom. Znajdziesz je m.in. w suplemencie Olimp Anty-Ox Power Blend. Można także sięgnąć po preparaty witaminowe, które zawierają antyoksydanty, np. witaminę E, witaminę C. Szczególnie ta druga ma istotne znaczenie – jest niezbędna do produkcji kolagenu, który także wpływa na kondycję stawów.

Regeneracja stawów u sportowców – jakie suplementy wybrać?
5 (99.62%) 53 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *