Chcesz schudnąć? Uważaj na BMPEA

Masa mięśniowa bez grama tłuszczu… Tak właśnie chcesz wyglądać i nie cofniesz się przed niczym, by zrealizować ten cel? Zanim zaczniesz eksperymentować z mniej lub bardziej znanymi suplementami diety, zwróć uwagę na ich skład. Niektóre preparaty, choć faktycznie wspierają odchudzanie, mogą okazać się niebezpieczne – nie tylko dla zdrowia…

Redukcja tkanki tłuszczowej jest procesem długotrwałym i żmudnym. A ponieważ wiele osób nie lubi długo czekać na efekty, wybiera drogę na skróty. W ten sposób faktycznie mogą pozbyć się nadmiaru kilogramów, ale przy okazji zafundować sobie poważne problemu zdrowotne. I chociaż w stosowaniu suplementów odchudzających nie ma nic złego, trzeba wybierać je z rozwagą.

Niebezpieczeństwo stosowania BMPEA

W walce z nadmiarem kilogramów i zbędną tkanką tłuszczową wiele osób sięga po preparaty wywołujące wiele kontrowersji. Wśród nich znajdują się środki zawierające BMPEA. Zatrważające doniesienia o negatywnych skutkach u osób zażywających tego typu preparaty spowodowały, że aż 11 różnych środków odchudzających zostało wycofanych z rynku.

Na „czarnej liście” znalazły się takie preparaty jak:

 • Lipodrene Xtreme (3 mg)
 • Fastin-XR (27 mg)
 • Yellow Scorpion (23 mg)
 • Black Window (19 mg)
 • Stimerex-ES (1 mg)
 • Lipodrene Hardcore (10 mg)
 • Aro Black Series Burn (9 mg)
 • Dexaprine XR (6 mg)
 • MX-LS7 (3 mg)
 • JetFuel Superburn (3 mg)
 • JetFuel T-300 (31 mg).

Skutki uboczne stosowania BMPEA

BMPEA jest substancją, która – poprzez oddziaływanie na receptory odpowiadające za energię – może ułatwiać proces odchudzania.  Świat o niej szerzej usłyszał, gdy zostały opublikowano badania przeprowadzone przez naukowców z Harvardu. Substancja ta stanowi pochodną amfetaminy, więc wpływ BMPEA na ludzki organizm wydaje się być zbliżony – co zresztą potwierdzają badania naukowe.

Środki zawierające BMPEA mogą działać halucynogennie, jak inne substancje należące do tej grupy. Ponadto nie pozostają bez wpływu na układ sercowo-naczyniowy. Wykazują również właściwości silnie uzależniające (jak amfetamina). Zmniejszają zdolność koncentracji oraz przyczyniają się do poważnych problemów z bezsennością.

Odchudzasz się? Szukaj alternatywnych suplementów

Jako że preparaty z BMPEA przynoszą znacznie więcej działań niepożądanych niż korzyści, warto zrezygnować z przyjmowania takich środków odchudzających. Wcale jednak nie musisz rezygnować ze stosowania suplementów w ogóle. Ważne jest, by dokładnie przeanalizować skład dostępnych preparatów, wybierając bezpieczne i sprawdzone rozwiązanie.

Rynek suplementów obecnie stoi otworem przed sportowcami, zapewniając szeroki wybór środków wspierających redukcję tkanki tłuszczowej. Bezpieczne i skuteczne fat-burnery dostępne są w wielu wariantach, różniąc się m.in. składem.

 • Zielona kawa (Green Coffee)- dzięki zawartości kwasu chlorogenowego, ogranicza wchłanianie węglowodanów. Dzięki temu organizm jest zmuszony czerpać energię z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej. Działanie odchudzające mają suplementy zawierające co najmniej 450 mg ekstraktu z zielonej kawy.
 • Gorzka pomarańcza (Citrus Aurantium) – wykazuje właściwości pochodne do efedryny, jednak jest bezpieczna. Przyspiesza proces przemiany materii. Zmniejszając apetyt, pozwala zapanować nad uczuciem głodu.
 • L-karnityna – substancja przyspieszająca transport długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie ulegają rozpadowi. Zamienia tkankę tłuszczową na masę mięśniową – ale tylko w połączeniu z intensywnymi treningami.
 • Chrom – to mikroelement, który odpowiada za regulowanie gospodarki węglowodanowej. Pozwala przejąć kontrolę nad apetytem na słodycze.

Więcej na temat suplementów na odchudzanie znajdziesz w naszym artykule „Reduktory tłuszczu – działanie, dawkowanie, efekty, opinie„.

Jeśli chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, możesz obrać drogę na skróty. Niech to będzie jednak droga, która bazuje na naturalnych i w 100% bezpiecznych suplementach. Dzięki temu wyeliminujesz tłuszcz, uzyskując wartościową masę mięśniową. A to wszystko bez negatywnego wpływu na organizm.

Chcesz schudnąć? Uważaj na BMPEA
4.8 (96.61%) 59 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *