Universal Nutrition Animal Flex

Zwykle podczas treningu na siłowni ludzie skupiają się na budowaniu masy mięśniowej, zapominając o innych elementach swojego organizmu, które mają niebagatelne znaczenie dla utrzymania ciała w dobrej kondycji. Fundamentalną rolę w trakcie intensywnego treningu odgrywają stawy, ścięgna i więzadła, wszystkie złożone z tkanki łącznej.  Obciążenie na jakie są narażone podczas ćwiczeń bywają ogromne…

Trudno się dziwić, że po kilku tygodniach intensywnych treningów stawy bywają osłabione i wymagają dodatkowego wsparcia, aby zachować dobrą formę i sprężystość. Właśnie z myślą o wsparciu działania stawów i ścięgien wymyślono formułę suplementu diety Universal Animal Flex.

 Jak działa Animal Flex?

Universal Animal Flex to suplement o wyjątkowo skutecznym i silnym działaniu, a efekty bywają odczuwalne przez użytkowników już po kilku tygodniach stosowania.  Suplement niweluje bóle stawów pojawiające zwłaszcza podczas treningów siłowych i bezpośrednio po nich. Stawy są efektywnie chronione przed deformacją i urazami, dzięki czemu skuteczność treningu jest jeszcze większa, a ćwiczenia znów sprawiają przyjemność, a nie cierpienie.

Skład Animal Flex

Skład suplementu firmy Universal Nutrition stanowi specjalnie opracowaną mieszankę aktywnie oddziałujących substancji. Do ochrony stawów przyczynia się na kilka sposobów. Zestaw składników odpowiadających za odbudowywanie tkanki łącznej pomaga naprawiać stawy i odtwarzać ich optymalna strukturę nawet podczas wyjątkowo dużych obciążeń treningowych. Wśród substancji odpowiedzialnych za odbudowywanie stawów znajduję się glukozamina, a także siarczan chondroityny A oraz C, które hamują procesy rozkładania tkanki chrzęstnej, pomagają regulować procesy metaboliczne w niej zachodzące, zwiększają poziom uwodnienia stawów, dzięki czemu ich powierzchnia staje się lepiej nawilżona, a ruchomość ulega poprawie.

Dzięki zawartości substancji o działaniu natłuszczając tkanka chrzęstna staje się naoliwiona w optymalnym stopniu, dzięki czemu lepiej amortyzuje pracę mięśni i kości podczas dźwigania ciężarów. Należą do nich kwas hialuronowy, olej lniany oraz kilka wymieszanych kwasów tłuszczowych (między innymi kwas laurynowy, palmitynowy i oleinowy). Kwas hialuronowy to bardzo skuteczny związek, który potrafi wiązać znaczne ilości wody, przez co tworzy specjalny śluz zwiększający ruchomość stawów, a także odpowiada za łączenie włókien kolagenowych. Skuteczność działania jest dodatkowo wzmocniona poprzez zawartość składników pozwalającym zmniejszyć ewentualną bolesność, co jest przydatne nie tylko podczas treningu, ale i w czasie rehabilitacji, na przykład po doznaniu urazu lub kontuzji. Ponadto zawarte w składzie Universal Animal Flex minerały i witaminy utrzymują układ kostny w dobrej kondycji.

Wspierające dla stawów działanie suplementu Animal Flex zawdzięcza zawartości kurkumy, korzenia imbiru, wyciągu z drzewa Boswellia, kwercetyny oraz bromelainy.  Podobnie jak w przypadku innych suplementów diety istotna jest systematyczność, dlatego zaleca się zażycie jednej porcji również podczas dni nietreningowych.

Universal Nutrition Animal Flex
5 (100%) 18 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *