person wearing orange and gray Nike shoes walking on gray concrete stairs

7 skutecznych ćwiczeń na jędrne biodra dla kobiet

Wielu osobom zależy na utrzymaniu zdrowej i jędrnej sylwetki. Jednym z problemów, który szczególnie dotyka kobiety, są obwisłe biodra. Często występujące siedzące tryby życia i brak aktywności fizycznej przyczyniają się do utraty jędrności w tej okolicy. Na szczęście istnieje wiele skutecznych ćwiczeń, które mogą pomóc w zapobieganiu i redukcji problemu obwisłych bioder. W tym artykule przedstawiamy 7 takich ćwiczeń.

 1. Przysiady boczne
  Przysiady boczne są doskonałym ćwiczeniem na jędrne biodra. Aby je wykonać, wystarczy stanąć w pozycji wyprostowanej i rozstawiając nogi na szerokość barków, wykonać skłony w bok naprzemiennie na prawą i lewą stronę. Ćwiczenie to angażuje mięśnie bioder i pośladków, wzmacniając je i nadając im jędrności.

 2. Kick-backi
  Kick-backi to kolejne skuteczne ćwiczenie na jędrne biodra. Wystarczy uklęknąć na podłodze, oprzeć się na przedramionach i równocześnie unosić jedną nogę do tyłu, aż do momentu, w którym uda i pośladki będą na jednej linii. Wykonując ruchy naprzemiennie na obie nogi, można efektywnie ujędrnić biodra i wzmacniać mięśnie pośladków.

 3. Marsz w miejscu z wysokimi kolanami
  Marsz w miejscu z wysokimi kolanami to dynamiczne ćwiczenie, które doskonale pobudza krążenie i angażuje mięśnie bioder. Stojąc w miejscu, unosimy kolana wysoko do góry, starając się dotykać nimi przedniej części ud. Regularne wykonywanie tego ćwiczenia pomoże wzmocnić mięśnie w okolicy bioder i nadając im jędrności.

 4. Wykroki
  Wykroki są jednym z najpopularniejszych ćwiczeń na jędrne biodra. Wystarczy stanąć wyprostowanym, a następnie zrobić duży krok w przód jedną nogą, schylając kolano, aby tworzyć kąt prosty. Następnie wracamy do wyprostowanej pozycji i wykonujemy ruch naprzemiennie na drugą nogę. Ćwiczenie to angażuje mięśnie nóg, pośladków i bioder, wzmacniając je i nadając im jędrności.

 5. Skakanka
  Skakanka to proste, ale bardzo skuteczne ćwiczenie na jędrne biodra. Wystarczy wziąć do rąk skakankę i zacząć skakać, unosząc kolana do góry. Skakanie zwiększa wytrzymałość, poprawia krążenie i angażuje różne grupy mięśni, w tym te zlokalizowane w okolicy bioder.

 6. Przysiady sumo
  Przysiady sumo to wariant przysiadów, który angażuje głównie mięśnie nóg, pośladków i bioder. Aby wykonać to ćwiczenie, wystarczy rozstawiać nogi szerzej niż na szerokość barków, a następnie wykonywać skłony w dół, zginając kolana i schylając tułów. Przysiady sumo pomagają ujędrnić biodra i nadają im piękny kształt.

 7. Plank boczny
  Plank boczny to ćwiczenie, które angażuje mięśnie brzucha, pleców, nóg oraz bioder. Aby je wykonać, wystarczy położyć się na boku, oprzeć się na przedramieniu i unieść biodra do góry w tzw. plancku. Trzymając ustaloną pozycję przez kilka sekund, wzmacniamy mięśnie w okolicy bioder, nadając im jędrności.

Podsumowując, istnieje wiele skutecznych ćwiczeń, które pomagają w ujędrnianiu i wzmocnieniu bioder u kobiet. Przysiady boczne, kick-backi, marsz w miejscu z wysokimi kolanami, wykroki, skakanka, przysiady sumo oraz plank boczny to tylko niektóre z nich. Regularne wykonywanie tych ćwiczeń pozwoli cieszyć się pięknymi i jędrnymi biodrami.