Woman Pointing at Sky on Seashore

Wzmocnij swoje ciało z TRX

Nie masz czasu na trening siłowy w siłowni? Nic straconego! Z pomocą przychodzi TRX – system wstążek, które umożliwiają wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń w domowych warunkach. Sprzęt ten skutecznie wzmocni Twoje mięśnie i poprawi wytrzymałość organizmu. W tym artykule przedstawimy kilka przykładów ćwiczeń z wykorzystaniem TRX, które możesz wykonać w domu.

Popraw kondycję swojego ciała dzięki TRX

1. Przysiad

Ćwiczenie to pozwoli Ci wzmocnić mięśnie ud i pośladków. Aby wykonać przysiad, podtrzymaj wstążki TRX za pośladki tak, aby linie przylegały do ciała. Następnie wykonaj przysiad, a w trakcie ruchu rozsuń ręce w taki sposób, aby wstążki opuszczały się. Powtórz ruch kilkanaście razy.

2. Pompki

Ćwiczenie to pozwala rozwinąć mięśnie klatki piersiowej i tricepsów. Połóż dłonie na wstążkach TRX i zacznij wykonywać pompki. Ruch podejmowany podczas ćwiczenia powinien być płynny. Pamiętaj, aby w trakcie ruchu nie wypuszczać wstążek z dłoni.

3. Mountain climbers

To ćwiczenie pozwoli Ci wzmocnić mięśnie brzucha i kończyn dolnych. Ustaw się w pozycji, jak do pompek, ale tym razem zacznij wykonywać ruchy imitujące bieg w miejscu. Pamiętaj, aby podczas wykonywania ćwiczenia nie ruszać biodrami.

4. Unoszenie bioder

To ćwiczenie skutecznie poprawia wygląd mięśni brzucha. Połóż stopy na wstążkach TRX, a dłonie postaw na ziemi obok siebie. Następnie unosząc biodra, wyprostuj całe ciało. Pamiętaj, aby w czasie wykonywania ćwiczenia utrzymywać napięcie brzucha.

5. Skłony boczne

Ćwiczenie to pozwala wzmocnić mięśnie boczne brzucha. Przytrzymaj jedną rękę na wstążce TRX, a drugą ustaw po bokach ciała. Następnie zacznij wykonywać skłony na boki, opuszczając wolną rękę. Powtórz ćwiczenie kilkukrotnie dla każdej strony.

Podsumowanie

TRX to skuteczny sposób na wzmocnienie ciała w domowym zaciszu. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom z wykorzystaniem tego systemu wstążek, będziesz miał możliwość poprawienia wyglądu swojego ciała oraz kondycji fizycznej. Wszystkie przedstawione powyżej ćwiczenia z pewnością pomogą Ci w osiągnięciu Twoich celów!